Alkoholizm oczami seniora – warsztaty

14 października w Dziennym Domu SENIOR- WIGOR przy ul. Saperów 27 rozpoczął  się program „Alkoholizm oczami seniora” w ramach lokalnej międzypokoleniowej polityki przeciwdziałania negatywnym skutkom spożywania alkoholu.
9 – tygodniowe warsztaty plastyczno – profilaktyczne, mają na celu zaangażowanie seniorów w stworzenie plakatu skierowanego do młodzieży o tematyce przeciwalkoholowej. Zaplanowano 12 spotkań integracyjnych w miłej, twórczej atmosferze, przy kawce, herbatce i ciasteczku. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy seniorów z różnych instytucji a także tych niezrzeszonych. 

Napisano w Informacje

Spotkanie integracyjne w UTW

14 października seniorzy spotkali się w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkaniu integracyjnym, podczas którego mieli okazję obejrzeć spektakl słowno – muzyczny w wykonaniu grupy teatralnej UTWorki pt.” Jestem, jaka jestem.” W miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciasteczku miło spędzili czwartkowe przedpołudnie. 

Napisano w Informacje

Warsztaty taneczne

Dnia 13 października w ramach obchodów XVI Dni Seniora kilkanaście pań brało udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Wilk. Zaczęły od rozgrzewki tańcem intuicyjnym, jeszcze bardziej rozgrzały je rytmy latynoamerykańskie a zakończyły wspólną zabawą przy tańcach w kręgu. Wszystkie seniorki wyszły bardzo zadowolone i już czekają na kontynuację w przyszłym tygodniu. 

Napisano w Informacje

Turniej bilarda

Dnia 11 października 2021 roku zakończyły się rozgrywki Turnieju Bilardowego zorganizowanego w Dziennym Domu Senior-Wigor z okazji obchodów XVI Dni Seniora.
I miejsce zajęła Pani Teresa Schmidt, II miejsce: Pan Jerzy Guściora, III miejsce- Pan Stefan Babij. Poza wartościami niesionymi przez rywalizację sportową uczestnicy świetnie bawili się podczas wspólnej integracji.

Napisano w Informacje

Marsz z kijkami

W środę, 6.10.2021r. Seniorzy w ramach obchodów XVI Dni Seniora wzięli udział w Marszu z kijkami. Trasa wiodła przez świdnickie parki, od Dziennego Domu Senior- Wigor do repliki samolotu „Fokker” Czerwonego Barona w Parku Sikorskiego. W sumie seniorzy przemaszerowali 2,4 km. W DDSW czekała na nich gorąca, pyszna grochówka i nagrody oraz dyplomy. 

Napisano w Informacje

Zaproszenie na marsz z kijkami

W środę, 6 października 2021r. o godzinie 11.00 zapraszamy na MARSZ Z KIJKAMI. Startujemy punktualnie spod placówki przy ulicy Saperów 28. Na uczestników prócz dobrej zabawy czeka przepyszna grochówka a na zwycięzców nagrody. 


W czwartek, 7 października w ramach Kina Seniora zapraszamy na godzinę 16.00 do Biblioteki Miejskiej przy ul. Franciszkańskiej 18 na film pt. „Excentrycy po słonecznej stronie ulicy”. 

Napisano w Informacje

Warsztaty plastyczne podczas Dni Seniora

Dnia 5.10. 2021r. odbyły się WARSZTATY PLASTYCZNE, podczas których panie miały możliwość wykonania dla siebie naszyjników. Powstały przepiękne prace, które przez kolejne lata bedą urozmaicały i zdobiły garderobę twórczyń. Seniorki spędziły czas w miłej, twórczej atmosferze.

Napisano w Informacje

Zapraszamy na BAL SENIORA

Zapraszamy na uświetniający Obchody XVI Dni Seniora BAL , który odbedzie się 21 października (czwartek) 2021 roku od godz. 17:00 do 24:00, w HOTEL PARK, ul. Pionierów 20, Świdnica. Zapisy w Dziennym Domu „Senior-WIGOR”, ul. Saperów 27, Świdnica lub pod nr tel. 74 853 83 20.

Napisano w Bez kategorii

Gala w Teatrze Miejskim

Gala – przekazanie Kluczy do Miasta przez Panią Prezydent Beatę Moskal-Słaniewską, na ręce Mariana Wilczyńskego Przewodniczącego Rady Seniorów. W części artystycznej wystąpiły Mażoretki „Prima” i zespół taneczny „Mały Jubilat” oraz zobaczyliśmy spektakl Teatru „Zielona Gęś”
z Dziennego Domu „Senior -WIGOR” pt. „Rapsodia świdnicka – historia piernikiem pisana” w reżyserii Moniki Masłowskiej.

Napisano w Bez kategorii

Defilada Usmiechu

21 września godz. 10:00 ruszyła Defilada Uśmiechu… Seniorzy na czele z Panią Prezydent Beatą Moskal- Słaniewską przeszli dookoła świdnickiego ratusza w pięknie udekorowanych kapeluszach. Rynek zadźwięczał słowami piosenki „…iść, ciągle iść w stronę słońca…”W takt radosnych dźwięków, uczestnicy Defilady skierowali się do Teatru Miejskiego… cdn.

Napisano w Bez kategorii

Dzienny Dom Senior - Wigor
ul. Saperów 27, 58-100 Świdnica
tel. 74 853-87-70